środa, 2 lipca 2014

Niezbędnik pięknej kobiety


"Tak, piękno kobiety to piękne piękno, ale nietrwałe." - Johann Nestroy
Wcale nie musi być nietrwałe! Wiadomo, że prawdziwe piękno tkwi w nas. To, jak się zachowujemy, jakimi jesteśmy osobami świadczy o urodzie naszej duszy i wewnętrznym pięknie.
Często mija wiele lat zanim zaakceptujemy swój wygląd i polubimy własne ciało. Nie znaczy to, że nie musimy o siebie dbać. Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna są jak najbardziej wskazane, ale kilka kosmetycznych sztuczek na pewno nam nie zaszkodzi.

Nie zawężam tematów. W Niezbędniku Pięknej Kobiety znajdą się informacje zarówno o produktach luksusowych, jak i ekonomicznych. Nie zabraknie opisów kosmetyków pochodzenia roślinnego, ale także będzie o całkiem dobrych środkach farmaceutyczno-chemicznych.
Sposób na skórkę pomarańczową, suchą skórę, zadbane dłonie i włosy? Masz problem z pękającymi piętami albo łamliwymi paznokciami? A może nie wiesz, co powinno znaleźć się w twojej kosmetyczce w czasie podróży? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź właśnie tutaj.

Na początek kilka słów o niezbędnych produktach do pielęgnacji twarzy...
Twarz jest zwierciadłem duszy, dlatego warto poświęcić jej kilka minut dziennie, aby naturalnie promieniała i jak najdłużej zachowała zdrowy wygląd. Oto kilka produktów, których nie może zabraknąć na półce w łazience:

MLECZKO LUB ŻEL - stosowane do oczyszczania twarzy z makijażu.

TONIK - ma bardzo szerokie zastosowanie. Orzeźwia i oczyszcza cerę, usuwa nadmiar tłuszczu, zanieczyszczeń fizjologicznych i resztki makijażu. Pomaga zmniejszyć widoczność porów na twarzy, redukuje pojawianie się zmarszczek. Zapewnia dodatkową ochronę cery przed dymem papierosowym, smogiem i wszelkimi toksynami. Przez stymulację przepływu krwi na twarzy napina skórę, nadając jej świeży wygląd.

PEELING - w zależności od potrzeb, używa się drobnoziarnistego, gruboziarnistego lub enzymatycznego (do stosowania raz w tygodniu). Peeling usuwa martwy naskórek, redukuje przebarwienia i przygotowuje skórę do przyjęcia kosmetyku nawilżającego.

KREM NAWILŻAJĄCY - jest podstawowym kosmetykiem. Może być traktowany jako podkład pod makijaż, baza ochronna przed wyjściem na mróz lub słońce, a także jako baza pod serum witaminowe lub maseczkę. Doskonale nawilża cerę i zmniejsza uczucie ściągnięcia po kąpieli.

KREM POD OCZY - służy do pielęgnacji cienkiej i delikatnej skóry wokół oczu. Dzięki odpowiednim składnikom zawartym w kremach pod oczy, zapobiegniemy zbyt szybkiemu powstawaniu zmarszczek i sińców.

Dzięki tym kosmetykom i systematycznemu stosowaniu, nadamy skórze blasku i poprawimy swoje samopoczucie. Niezbędne i podstawowe produkty do pielęgnacji twarzy powinny znaleźć się w każdej łazience.

Ela Matusiak

0 komentarze:

Prześlij komentarz